Loading ..
صفحه اول ویزای کانادا

ویزای کانادا

شرایط اخذ ویزای کانادا

شاید بهترین شکلی که بتوان شرایط دریافت ویزای کانادا (ویزای موقت) را بررسی کرد، مراجعه به بخش چک لیست مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا کانادا باشد. دپارتمان ویزا و وقت سفارت آژانس پرواز نقره‌ای با قرار دادن چک لیست های مربوط به درخواست انواع ویزا کانادا به زبان فارسی به متقاضیان کمک خواهند کرد از شرایط مورد نیاز برای درخواست ویزای کانادا بطور دقیق مطلع شوند.


شماره تماس جهت درخواست ویزای کانادا

02634100 - 09129400362

انواع ویزای کانادا

ویزا کانادا انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز هر فرد می‌بایست نسبت به دریافت آن اقدام کرد. انواع ویزای کانادا شامل مواردی متعددی چون ویزای تویستی، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی و … است که در ادامه دسته‌بندی کاملی از انواع ویزای کانادا به همراه توضیحات آن ارائه گشته است. به طور کلی انواع ویزای کانادا اساسا به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شود:

 • ویزای موقت کانادا
 • ویزای اقامت دائم کانادا

برای ثبت درخواست و دریافت هر یک از ۲ قسم ویزای کانادا از دو طریق می‌توان اقدام کرد. ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و روش دوم مراجعه حضوری به سفارت کانادا و ارائه مدارک به صورت دستی پرکردن مدارک در محل سفارت کانادا که اصطلاحا به آن (Draft یا Paper) می‌گویند.

به دلیل بسته بودن سفارت کانادا متقاضیان دریافت ویزا کانادا می‌بایست برای انگشت‌نگاری و یا بیومتریک ویزای کانادا به یکی از وَکهای دفاتر VFS در کشورهای اطراف ایران مراجعه کنند. اگر چه بنابر اعلام سایت رسمی سفارت کانادا در حال حاضر بهترین روش برای درخواست ویزای این کشور، ثبت نام آنلاین ویزا کانادا است.

 • ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا به نوعی از ویزای این کشور گفته می‌شود که فرد طی زمانی مشخص و محدود اجازه ورود به خاک کانادا را خواهد داشت. ویزای موقت کانادا را می‌توان ذیل ۳ زیرمجموعه اصلی تقسیم‌بندی کرد:

 • ویزای توریستی کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا
 • ویزای همراه کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، با اهداف گردشگری، تفریح و یا بازدید از دوستان و یا خانواده صادر می شود. به دلیل جاذبه های گردشگری فراوان کشور کانادا و همچنین شرایط عالی ویزای توریستی کانادا، درخواست متقاضیان ایرانی رو به افزایش است. گردشگران با دریافت این ویزا ، مجاز هستند تا ۶ ماه بدون فاصله در این کشور اقامت داشته باشند.

نکات مهم در مورد ویزای توریستی کانادا:

 • کسی که توریست است:
 1. اجازه کار ندارد.
 2. اجازه تحصیل در دوره های طولانی تر از 6 ماه ندارد.
 3. باید هر ۶ ماه از خاک کانادا خارج شود.
 4. از هیچیک از مزایای دولتی مانند بیمه خدمات درمانی و یا تحصیل ارزانتر نمی‌تواند استفاده کند .
 • داشتن ویزای توریستی کانادا ۵ ساله اصلا به این معنی نیست که شما میتوانید بعد از هر ۶ ماه از کانادا خارج شده و دوباره به راحتی به کانادا برگردید . در صورت ورود و خروج های غیر موجه افسر مرزبانی میتواند زمان مشخصی را برای خروج شما تعیین کند.
 •  بر اساس آمار اداره مهاجرت کانادا، درصد قبولی پناهندگان ایرانی بسیار پایین است. در حال حاضر بر اساس وضعیت عمومی کشور ایران و تجربه افسران اداره مهاجرت، تقریبا اغلب درخواست های حمایت بشردوستانه ایرانیان مورد قبول واقع نشده و بعد از مدت یک تا 2 سال فرد درخواست کننده مجبور به خروج از کانادا خواهد شد.
 • اگر موفق به گرفتن پذیرش از کالج یا دانشگاه شدید و تصمیم به درخواست ویزای دانشجویی گرفتید باید از کانادا خارج شده و دوباره درخواست ویزای دانشجویی بدهید ، داشتن ویزای توریستی هیچ تضمینی برای گرفتن ویزای دانشجویی نمی باشد.

انواع ویزای توریستی کانادا

 • ویزای SINGLE-ENTRY یا ویزای یک بار ورود کانادا

ویزای سینگل کانادا تنها برای یک بار ورود به خاک کانادا در زمانی مشخص و تا مدتی معین صادر می‌شود. به بیان ساده تر دارنده ویزای سینگل کانادا تنها قادر خواهد بود یک بار وارد خاک کانادا شود و مقید به ترک کانادا در زمان مشخص شده در ویزا است.

 • ویزای MULTIPLE-ENTRY یا ویزای چند بار ورود کانادا (ویزای 5 ساله کانادا)

ویزای مولتی کانادا  که به آن ویزای پنج ساله کانادا نیز گفته می‌شود، اجازه ورود و خروج مکرر را به دارنده ویزا می‌دهد. این ویزا در حالت کلی به صورت 5 ساله است. اما هنگام صدور، اعتبار آن به اعتبار پاسپورت شما بستگی دارد. یعنی چنانچه تاریخ انقضای پاسپورت شما 3 سال باشد، ویزای صادر شده نیز به صورت 3 ساله می‌باشد. شما می‌توانید به مدت 5 سال هرچند بار که بخواهید به کانادا رفت و آمد داشته باشید. البته در هر بار ورود فقط 6 ماه می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

 • سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا، نوعی ویزای توریستی کانادا برای والدین و یا پدر بزرگ و مادربزرگ فردی است که در کانادا اقامت دائم دارد. به بیان دیگر دعوت کننده می‌بایست فرزند و یا نوه متقاضی باشد. حداقل حقوق پایه دعوت کننده در کانادا نباید از ۲۴۰۰۰ دلار در سال کمتر باشد؛ مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده نیز حتما باید ضمیمه پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا شود. همچنین دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود. تاییده پزشک معتمد سفارت از آن جهت است که سلامت متقاضی پیش از ورود به کانادا تایید شود تا هدف از اقامت در کانادا درمان و تحمیل هزینه‌های درمانی به دولت کانادا نباشد. اعتبار اعلام شده برای سوپر ویزای کانادا تا ده سال است اما از آنجائیکه گذرنامه‌های ایرانی حداکثر تا پنج سال اعتبار دارند، ویزا کانادا که از این طریق به متقاضیان ایرانی تعلق می‌گیرد پنج ساله است. این ویزا چند بار ورود است و به دارنده آن اجازه می دهد در هر بار ورود حداکثر دو سال در کانادا اقامت داشته باشد. پس از پایان اعتبار پاسپورت متقاضی نیاز به اقدام مجدد نیست و تنها برچسب سوپر ویزا بر روی پاسپورت جدید الصاق می‌شود.

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزا توریستی یا ویزای موقت کانادا مدرک رسمی ای است که به پاسپورت شما ضمیمه شده و نشان می دهد که شما شرایط ورود به کانادا را دارید. شرایط کلی که برای اخذ این ویزا وجود دارد عبارتند از: داشتن پاسپورت معتبر، داشتن تاریخچه سفر (ویزای شنگن، ویزی استرالیا، ویزای آمریکا، ویزای سنگاپور، ویزای انگلیس و ویزای ژاپن جزو ویزاها و تاریخچه های سفر معتبر و مهم شناخته می شوند.) ، داشتن تمکن مالی مناسب ، عدم سوء پیشینه کیفری و حقوقی، برخورداری از شرایط جسمی و ذهنی کامل و همچنین باید تعهد دهید که در زمان سفر به کانادا، به دنبال کار و استخدام نباشید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، در حال حاضر بیشتر به صورت ویزای مولتی کانادا صادر می‌شود. ویزای مولتی کانادا که به نام ویزای 5 ساله کانادا هم نیز شناخته می‌شود، به متقاضیان ویزا کانادا اجازه می‌دهد تا پایان مدت اعتبار ویزا (پاسپورت) هر زمان که خواستند (در صورت وجود برنامه سفر) وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا شش ماه اقامت داشته باشند (باتوجه به نظر افیسر و برنامه سفر). مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

1. اصل پاسپورت های جدید که حداقل یکسال اعتبار داشته باشد و قدیمی که در آنها ویزا یا مهر ویزا درج شده باشد

2. ترجمه شناسنامه هر یک از متقاضیان

3. ترجمه سند ازدواج “در صورت متاهل بودن.”

4. تکمیل فرم درخواست ویزا Application form

5. تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی Family Information

6. یک قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی زمینه سفید

7. ترجمه سند ملکی در صورت وجود

8. ترجمه مدارک شغلی

9. تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی کانادا برای هر نفر به صورت مجزا

10. گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد

11. نامه تمکن Bank Statement به زبان انگلیسی ممهور به مهر امور بین الملل بانک و همچنین باید پرینت گردش حساب خود را در طی 3 – 6 ماه اخیر ارائه دهید (در صورت نیاز، یعنی تمکن شما باید منبع داشته باشد) .

12. دعوتنامه به همراه مدارک مالی و کارت شناسایی فرد دعوت کننده

13. مدارک اثبات رابطه خویشاوندی دعوت شونده با دعوت کننده

14. رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا (در صورت نیاز و با توجه به برنامه سفر) که می‌توانید از طریق آژانس پرواز نقره‌ای بهترین نرخ پرواز و هتل کانادا را پیدا کنید.

15. رضایت نامه کتبی والدین برای خروج فرزند، درصورتی که فرزند زیر ۱۸ سال آنها به تنهایی یا با یکی از والدین سفر می کند.

16. ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان در صورت همراه بودن آنها در سفر به کانادا

17. کارت پایان خدمت (در صورت نیاز)

18. سند ملکی در صورت نیاز برای دلایل برگشت (تای)

19. سوابق بیمه تأمین اجتماعی در صورت نیاز برای دلایل برگشت (تای)

20. دانشجویان و دانش آموزان باید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه دهند

21. سو پیشینه در صورت نیاز

22. همچنین ممکن است نیاز باشد تا برخی از آزمایشات پزشکی (مانند ایدز، هپاتیت، سل و غیره) را انجام دهید

23. بررسی سلامت جسمی و روانی (اعلام وضعیت در فرم مربوطه)

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

قبل از اینکه درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای توریستی کانادا را ارائه دهید بهتر است اطلاعاتی کامل در رابطه با مدارک و اسناد مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کانادا را مطالعه کنید. همچنین باید اطلاعاتی در رابطه با دریافت ویزای توریستی این کشور را جمع آوری کنید تا مطمئن شوید مستعد دریافت این نوع ویزای کانادا هستید. پس از اینکه مطمئن شدید تمام شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی را دارید می توانید با خیال راحت مراحل زیر را انجام دهید.

1. بررسی واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای ویزیتوری کانادا

2. ساخت اکانت

جهت ارسال مدارک شما باید در سایت سفارت کانادا به آدرس canada.ca یک حساب کاربری بسازید.

3. درخواست Visitor Visa از داخل اکانت  Mycic، باجواب دادن به سوال‌ها

4. دریافت چک لیست و دانلود فرم های لازم برای ویزا مخصوص هر فرد

این چک لیست به شما در تهیه مدارک کمک میکند لیست چک لیست اسناد [IMM 5484] 

5. پس از پرداخت هزینه های انگشت نگاری و عکسبرداری، شما تا ۳۰ روز وقت دارید به یکی از دفاتر انگشت نگاری کانادا مراجعه کنید.

6. تهیه و ترجمه مدارک لازم برای درخواست ویزای ویزیتوری

7. تکمیل فرم ها، و تهیه یک فایل منسجم از مدارک با حجم کمتر از 4 مگ

8. آپلود کردن همه مدارک و فرم ها

 • مراحل 3 تا 6 باید قبل از 60 روز از درخواست Visitor Visa در اکانت Mycic، انجام گیرد، در غیر این صورت باید درخواست را حذف کنید، و دوباره به سوال ها جواب بدید.
 • اعتبار 60 روزه به خاطر تغییر قوانین و فرم ها می باشد، و گاهی ساختار اکانت Mycic هم تغییر می کند و آپدیت می گردد.

9. پرداخت هزینه های ویزا و بیومتریک (مخصوص تنها 29 کشور، از جمله ایران )

10. دانلود نامه بیومتریک از اکانت mycic، در قسمت مسیج ها هر فرد ( افراد بین 14 تا 80 سال ) و پرینت کردن آن .

11. مراجعه به یکی از دفاتر vac و انجام امور بایومتریک (تنها نامه پرینت شده بایومتریک با پاسپورت به همراه داشته باشید)

12. پس از پرداخت هزینه های انگشت نگاری و عکسبرداری، شما تا ۳۰ روز وقت دارید به یکی از دفاتر انگشت نگاری کانادا مراجعه کنید.

13. بررسی آبدیت های اکانت Mycic و ایمیل های دریافتی

14. دریافت نامه درخواست پاسپورت

15. پیکاپ پاسپورت برای الصاق ویزا از طریق خودش یا آژانس ها

پس از انگشت نگاری، در صورتی که ویزای توریستی کانادا برای شما صادر شود، باید پاسپورت خود را به یکی از دفاتر وک پیکاپ کنید و در مدت زمان بین ۳ تا ۵ روز، ویزای شما در پاسپورتتان الصاق می شود.

16. دریافت پاسپورت، خرید بلیط و سفر به کانادا

17. برای یافتن اطلاعات در مورد چگونگی مشاهده وضعیت فعلی ، به بررسی وضعیت برنامه مراجعه کنید.

چگونه اقامت توریستی خود را تمدید کنیم؟

تاکنون شده که به‌عنوان یک توریست به کشور کانادا سفر کنید و با اتمام مدت اعتبار ویزای توریستی خود مواجه شوید؟ در این مواقع چنانچه تمایل به اقامت بیشتر در کشور کانادا را داشته باشید لازم است تا نسبت به تمدید ویزای توریستی کانادا اقدام کنید. بطور کلی ویزای توریستی با مدت اعتبار ۶ ماهه، امکان اقامت قانونی تا ۶ ماه را به افراد خارجی می‌دهد. که با اتمام این مدت زمان، اعتبار ویزای متقاضی نیز منقضی شده و فرد ملزم به ترک خاک کانادا می‌شود. اگر برای شما نیز چنین شرایطی بوجود آید، ممکن است که در نظر داشته باشید تا اقامت خود را بیشتر از این مدت مشخص شده تمدید کنید. برای انجام این کار تنها کافی است که در زمانی که هنوز ویزای توریستی شما معتبر می‌باشد، درخواست تمدید را به اداره مهاجرت و تابعیت کانادا (IRCC) ارسال کنید.

ویزای توریستی کانادا برای افراد کمتر از ۱۸ سال

شرایط ورود افراد زیر ۱۸ سال به کانادا نیز مشابه با افراد بزرگسال است و آن ها نیز باید از قوانین کشور کانادا به طور کامل پیروی کنند. گروهی از مهاجران که قصد ورود به کانادا با مدارک ناقص و نامناسب را داشته یا با افرادی به غیر از والدین یا سرپرست قانونی خود وارد کانادا شوند با دقت بیشتری زیر نظر خواهند بود. آفیسرهای خدمات مرزی کانادا به شدت در برابر ورود کودکان گم شده یا فراری به کانادا حساس هستند.

مدارکی که این گروه از افراد برای ورود به کانادا به آن نیاز خواهند داشت، به این مسئله بستگی دارد که آیا فرد به تنهایی به کانادا مهاجرت خواهد کرد یا فردی به همراه او نیز راهی کانادا می شود.

در صورتی که فرد کمتر از ۱۸ سال به تنهایی به کانادا مهاجرت می کند باید مدارک زیر را ارائه کند:

 • پاسپورت شخصی؛ توجه داشته باشید در صورتی که اطلاعات فرد در پاسپورت والدین درج شده باشد، نمی توان از آن پاسپورت استفاده کرد.
 • کپی شناسنامه
 • رضایت نامه والدین به همراه امضای هر دو نفر یا سرپرست قانونی که در صورت امکان به زبان انگلیسی یا فرانسوی نوشته شده باشد؛ در این رابطه ثبت آدرس، شماره تلفن والدین و همچنین نام، آدرس و شماره تلفن فردی که در کانادا از کودک مراقبت خواهد کرد باید به ثبت برسد.

در صورتی که فرد با یکی از والدین خود به کانادا وارد خواهد شد نیز در اختیار داشتن مدارک زیر الزامی است:

 • پاسپورت کودک
 • شناسنامه
 • رضایت نامه از طرف پدر یا مادر کودک که همراه با او به کانادا سفر نخواهند کرد که شامل آدرس، شماره تلفن و همچنین فتوکپی پاسپورت امضا شده او باشد.

در صورتی که والدین کودک جدا از یک دیگر زندگی کرده یا طلاق گرفته اند، پدر یا مادری که همراه کودک به کانادا مهاجرت می کند، باید حضانت کودک خود را به صورت رسمی در اختیار داشته باشد و آن را به کمک اسناد رسمی ثابت کند. با این وجود برای سفارت نیز بهتر است که باز هم رضایت نامه رسمی از پدر یا مادری که همراه کودک به کانادا سفر نمی کند، گرفته شود. در صورتی که یکی از والدین کودک فوت شده باشد، ارائه گواهی فوت برای دریافت مجوز سفر کودک به کانادا الزامی است. همچنین در صورتی که کودک به همراه سرپرست قانونی خود به کشور کانادا مهاجرت می کند، باید گواهی های رسمی مربوط به پذیرش این سرپرستی را به سفارت ارائه دهد.

در صورتی که فرد به همراه کسی غیر از والدین یا سرپرست قانونی خود به کشور کانادا سفر می کند، والدین وی باید به صورت رسمی رضایت نامه ای برای نظارت این فرد بر فرزند خود را در اختیار همراه قرار دهند. در این نامه باید آدرس و شماره تلفن های کافی برای دسترسی به سرپرست یا والدین فرد کم تر از ۱۸ سال وجود داشته باشد. این نامه باید در اختیار فرد همراه قرار گیرد و نیازی به تاییدیه رسمی نخواهد داشت. البته کپی پاسپورت امضا شده والدین یا سرپرست فرد باید به این مجوز الحاق شده باشد. توجه داشته باشید که این امکان وجود دارد که آفیسر مرزی کشور کانادا در هنگام ورود به خاک این کشور تقاضای مشاهده این مدارک را نداشته باشد اما بهتر است که جهت اطمینان حتما آن ها را به همراه خود داشته باشید. در صورتی که افسر متقاعد شود که والدین یا سرپرست کودک اجازه ورود او به کانادا و اقامتش در این کشور را نداده اند، کودک برای ورود به کشور کانادا پذیرفته نخواهد شد.

ویزای تحصیلی کانادا

کانادا و نظام آموزشی این کشور یکی از بهترین مقاصد برای علاقمندان به ادامه تحصیل و متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا است. سیستم آموزشی این کشور بسیار نظام‌مند و مجهز و عمدتا به شکل استانی یا ایالتی مدیریت می‌شود. البته نظام کلی آموزش در کانادا تحت نظارت دولت فدرال بوده بنابراین با وجود برخی تفاوت‌ها می توان گفت کانادا از سیستم آموزش یکپارچه و بسیار به روز برخوردار است. نزدیک به ۶ درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) کانادا به سیستم آموزش این کشور تخصیص داده می‌شود و می‌توان گفت کانادا بیشترین هزینه را در بخش آموزش در بین دیگر کشورهای توسعه یافته جهان دارد.

سیستم آموزشی کانادا به دو بخش کلی آموزش همگانی یا عمومی و آموزش خصوصی یا غیر انتفاعی تقسیم بندی می‌شود. این تقسیم بندی چه برای دوره ابتدایی، چه برای دوره متوسطه و چه برای تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی صادق است.  اولین قدم برای درخواست ویزا کانادا تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی کانادااست. بعد از پر کردن فرم ارزیابی تحصیلی کارشناسان آژانس پرواز نقره‌ای ضمن بررسی شرایط با شما تماس گرفته و در غالب مشاوره‌ای کاملا فنی و مبتنی بر سال‌ها تجربه، بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در کانادا را به شما معرفی خواهند کرد.

ویزای دانش آموزی کانادا

آموزش به محصلان در کانادا بطور کلی از سن ۵ سالگی شروع شده و تا ۱۷ سالگی (گاها ۱۸ سالگی) ادامه خواهد داشت. تقسیم بندی سطوح آموزش در مدارس کانادا از سطح ۱ آغاز شده و تا سطح ۱۲ (بجز استان کبک که ۱۱ سطح دارد) ادامه می‌یابد. پیش دبستانی در بسیاری از استان‌های کانادا سطح نامیده می شود و دوره ابتدایی تا سطح ۶ ادامه خواهد یافت. دوره راهنمایی در مدارس کانادا از سطح ۷ آغاز شده و در سطح ۹ پایان می‌یابد. مقطع متوسطه یا دبیرستان در کانادا نیز از سطح ۱۰ تا سطح ۱۲ بطول خواهد انجامید.

بر اساس قوانین آموزشی کانادا که به تصویب دولت فدرال نیز رسیده است، دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا باید سالانه بین ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار کانادا بپردازند. هزینه مدارس خصوصی در کانادا به مراتب از این عدد بالاتر است. آژانس پرواز نقره‌ای بواسطه کارگزاران کانادایی خود، بنابر درخواست و شرایط شما آماده ارائه مشاوره‌های فنی در خصوص بهترین مدارس کشور کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی برای دانش آموزان خواهد بود.

ویزای دانشجویی کانادا

تحصیلات تکمیلی در کانادا همچون بسیاری دیگر از کشورها بلافاصله پس از پایان دبیرستان آغاز شده و شامل مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می شود. دانشگاه‌های بین‌المللی بسیاری در شهرهای مختلف ایالت‌های کانادا پراکنده شده‌اند که این موضوع نظام تحصیلات تکمیلی در کانادا را بسیار گسترده کرده‌است. مدارک تحصیلی اخد شده از دانشگاه‌های کانادا در سرتاسر جهان معادل‌سازی شده و به رسمیت شناخته می‌شوند. البته در شرایط فعلی و نیاز بازار کار کانادا به نیروی متخصص و جوان، بسیاری از افراد در کانادا ترجیح می‌دهند دوره‌های کوتاه مدت در کالج‌ها و یا موسسات فنی را به جای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی انتخاب کنند تا ضمن کسب مهارت‌های ضروری و مرتبط، سریعتر جذب بازار کار در کانادا شوند. آژانس پرواز نقره‌ای در این مقطع نیز پس از بررسی فرم ارزیابی تحصیلی، ضمن اخذ پذیرش تحصیلی از معتبرترین دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا روند دریافت ویزای تحصیلی شما را بسیار کوتاه‌تر خواهد کرد.

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

به منظور ارتقای تبادلات علمی و فرهنگی مابین کانادا و دانش پژوهان سایر کشورها، تسهیلاتی به منظور ارائه ویزای فرصت مطالعاتی کانادا به واجدین شرایط، اعطا می‌شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا، جهت دریافت ویزای فرصت مطالعاتی  اقدام نمایند. از آنجائیکه این ویزا در رده‌بندی خاصی بین ویزاهای تحصیلی و کاری جای میگیرد، انتخاب نوع صحیح ویزا از اهمیت زیادی در پروسه اقدام برای ویزای فرصت مطالعاتی برخوردار است.

اکثر متقاضیان می‌بایست جهت دریافت ویزای کاری اقدام نمایند و برحسب مورد که آیا در حین دوره از استاد و مرکز آموزشی مقصد حقوق دریافت می‌کنند یا خیر، باید فرم‌های مربوطه را تکمیل و هزینه های مرتبط را به اداره مهاجرت کانادا پرداخت نمایند. در برخی موارد با توجه به طول مدت دوره و ماهیت علمی یا پژوهشی آن می‌توان برای سایر ویزاها، مانند ویزاهای تحصیلی و یا حتی ویزیتور عادی اقدام نمود. متقاضیان ویزای فرصت مطالعاتی کانادا معمولا از شرایط علمی، پژوهشی و فرهنگی خاصی برخوردار هستند.

ویزای همراه تحصیلی کانادا (برای والدین، فرزندان و همسر)

سفر به کشوری دیگر آن هم در مقاطع ابتدایی تحصیل و شرایط زندگی فرزندان از جنبه‌های مختلف دغدغه‌ای مهم برای تمامی والدین است. اینکه فرزندان در شرایطی تحصیل می‌کنند، اسکان و خورد و خوراک آنها به چه شکل  و کیفیتی است و در نهایت چه نظارتی بر آنها انجام می‌شود، همگی از مواردی هستند که والدین را بر آن داشته تا با بهره‌مندی از ویزای همراه کانادا بتوانند در دوران تحصیل در کنار فرزندان خود باشند. از سوی دیگر این نگرانی در مقاطع بالاتر تحصیل نیز وجود دارد و بسیاری تاکید دارند همسر  و یا فرزندانشان در دوران تحصیل در کنارشان باشند. دریافت ویزای همراه برای والدین، همسر و فرزندان محصلین و دانشجویان در کشور کانادا یکی دیگر از خدمات آژانس پرواز نقره‌ای در زمینه ویزا کانادا است.

از دو طریق می‌توان برای ویزای همراه کانادا اقدام کرد:

 • ویزای توریستی یا Temporary Resident Visa: در این نوع ویزا که همزمان با درخواست ویزای تحصیلی محصل در دانشگاه و یا مدرسه ارسال می‌شود، والدین دانش آموز و یا دانشجو می‌توانند ویزای همراه کانادا را با اعتباری ۶ ماهه دریافت نمایند. همچنین در این نوع ویزا که به آن ویزای TRV گفته می‌شود در صورتیکه یکی از والدین دارای ویزای کار یا تحصیل در کانادا باشد، فرزندان آنها برای دریافت ویزای تحصیلی نیازی به ارایه نامه قبولی از مدارس را ندارند و میتوانند بدون مشکل برای ویزای کانادا درخواست کنند.
 • ویزای اجازه کار یا OPEN WORK PERMIT: اگر متقاضی در یکی از دانشگاه‌ها و یا کالج‌های معتبر کانادا به صورت تمام وقت پذیرفته شده باشد یا در حین تحصیل باشد، همسر وی می‌تواند برای ویزای کار اقدام نماید. این ویزا به همسر متقاضی این اجازه را خواهد داد که به صورت تمام‌وقت و بدون نیاز به دریافت مجوز درکانادا کار یا تحصیل کند. برای این نوع ویزا می‌توان همزمان با درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد و یا پس از پذیرش تحصیلی و استقرار یکی از زوجین در کانادا برای همسر وی اقدام درخواست ویزای اجازه کار داده شود.

مراحل درخواست ویزای کانادا

همانگونه که پیشتر اشاره شد، برای درخواست ویزا کانادا به دو روش می‌توان اقدام کرد:

 • ثبت نام آنلاین ویزای کانادا
 • مراجعه حضوری به سفارت

نخستین گام در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ثبت یک حساب کاربری است. پس از ایجاد حساب کاربری، متقاضیانی که از طریق آنلاین اقدام به ثبت درخواست ویزای کانادا می‌کنند، بعد از واریز آنلاین هزینه ثبت نام یک شماره پیگیری یا Tracking No. دریافت می‌نمایند که تمامی مراحل پیگیری جواب ویزا کانادا درخصوص پرونده از طریق این شماره انجام خواهد شد. پر کردن دقیق و شفاف فرم ۵۲۵۷ مهمترین عامل در موفقیت درخواست شما خواهد بود، بنابراین توصیه می‌کنیم این مهم حتما با مشاوره از موسسات معتبر انجام شود.

تاکید سایت رسمی سفارت کانادا برای متقاضیان ویزا کانادا، ثبت نام آنلاین است. روشی که هم هزینه بسیار کمتری در مقایسه با مراجعه حضور به سفارت خواهدداشت و هم پیگیری آپ‌دیت پرونده از این طریق بسیار راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود. بدلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران می‌توان گفت ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در حال حاضر بهترین گزینه برای متقاضیان ویزای کانادا بویژه برای ما ایرانیان است.

مراحل کلی و راهنمای ثبت نام آنلاین ویزا کانادا به شرح زیر است:

 • ایجاد یک حساب کاربری انحصاری و تکمیل فرم
 • تکمیل فرم‌های درخواست ویزای کانادا
 • پرداخت آنلاین هزینه های مربوط به ویزا و انگشت نگاری
 • دریافت برگه تاییده درخواست به همراه شماره پیگیری
 • دریافت نامه انگشت نگاری
 • حضور در یکی از سفارت خانه های کانادا برای انگشت نگاری
 • بررسی نهایی و اعلام قبول درخواست ویزا
 • مراجعه مجدد به سفارت برای تحویل پاسپورت و اخذ ویزا

ثبت نام حضوری که به آن اصطلاحا (Draft  یا  Paper) می‌گویند روشی جایگزین برای درخواست ویزای کانادا ست. در این روش متقاضی بدون نیاز به وقت قبلی به یکی از وک‌های دفاتر VFS مراجعه کرده و ضمن ارائه دستی مدارک ترجمه شده و تکمیل فرم‌های مربوطه، اقدام به انگشت نگاری کرده و به کشور باز می‌گردد. آدرس ایمیل ارائه شده توسط متقاضی در هنگام پر کردن فرم‌های ثبت نام ویزا کانادا، پل ارتباطی متقاضی و سفارت کانادا خواهد بود.


شماره تماس جهت درخواست ویزای کانادا

02634100 - 09129400362

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا بسته به نوع ویزای مورد درخواست متقاضی متفاوت است. برخی نکات وجود دارند که در زمان ارائه مدارک باید به آنها توجه کرد، برای مثال با توجه به زمان ۲ تا ۳ ماهه صدور ویزا کانادا بهتر است متقاضیان ویزای توریستی کانادا پاسپورتی دست کم با ۹ ماه اعتبار ارئه دهند. همچنین بهتر است تمامی پاسپورت‌های قبلی داوطلب نیز با هدف بررسی بهتر سابقه سفر (Travel History) ارائه شوند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک شناسایی

 1. اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.
 2. یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
 3. ترجمه شناسنامه
 4. ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.)
 5. تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه

مدارک مالی

 1. نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریزپرینت ۴ ماه اخر یک ماه است.)

مدارک اسناد ملکی

 1. در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.
 2. ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی کند.

مدارک شغلی

 1. کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی
 2. کارفرمایان: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

مدارک پذیرش

 1. مدرسه یا دانشگاه مد نظر می‌بایت نامه پذیرش را کامل کرده و برایتان بفرستند و شما باید نامه اصلی را با فرم مجوز تحصیلی پر کرده و ارسال نمایید

مدارک شناسایی

 1. پاسپورت متقاضی و همراهان
 2. ۲ قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ زمینه سفید و هر یک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود

مدارک مالی

 1. نامه بانک از کانادا اگر پولتان را به کانادا فرستاده اید
 2. نامه وام دانشجویی از موسسه مالی
 3. نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر
 4. نامه تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل به دلار کانادا
 5. فیش واریزی تحصیل
 6. نامه مالی ساپورت کننده؛ چه شخصی باشد چه موسسه

مدارک لازم برای دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

تمامی موارد اشاره شده در مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی بعلاوه :

 1. گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
 2. رزومه کامل و عکس دار با ذکر تمامی تاریخ ها و سوابق شغلی در صورت موجود بودن
 3. نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی
 4. ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه ریزنمرات آخرین مقطع تحصیل
 5. نامه از دانشگاه محل تحصیل یا وزارت علوم (ایران) مبنی بر اینکه شما را حمایت مالی می کنند.
 6. فرم LMIA
 7. رسید پرداختی ۲۳۰ دلار که از کانادا پرداخت شده باشد
 8. ارائه مدرک زبان معتبر، در صورت لزوم

پیگیری جواب ویزای کانادا

در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا هر متقاضی به حساب کاربری خود در سایت رسمی سفارت کانادا مراجعه کرده و پس از درج شماره پیگیری و تاریخ تولد (میلادی) می‌تواند در جریان آخرین آپدیت‌ پرونده خود قرار بگیرد. طبعا پیگیری درخواست ویزای کانادا از طریق مراجعه به حساب کاربری بسیار ساده‌تر است و احتمال با خبر نشدن از آپدیت‌های پرونده به حداقل کاهش می‌یابد.

در روش مراجعه حضوری اما پیگیری جواب ویزا کانادا در این روش کمی دشوارتر بوده و عموما مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد می‌کند. هماهنگونه که اشاره شد در این روش ایمیلی که متقاضی در هنگام مراجعه به دفاتر بیومتریک و پر کردن فرم‌های مربوط درج می‌کند، پل ارتباطی وی با سفارت خواهد بود. در بسیاری از مواقع متقاضیان دیر متوجه ایمیل ارسالی از سوی سفارت می‌شوند و یا پیام ارسالی به فولدر اسپم رفته و درخواست کننده ویزا کانادا اصلا متوجه ایمیل نمی‌شود. از آنجایی که برای مثال متقاضی تنها ۳۰ روز از زمان صدور نامه انگشت نگاری فرصت دارد به یکی از دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا مراجعه کند، عدم اطلاع به موقع می‌تواند مشکلات بسیاری را موجب شود.

از سوی دیگر بعضا مشاهده شده‌است مدارک ارائه شده به دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا در زمان پر کردن فرم‌ها و یا پس از آن به هر دلیلی مفقود می‌شوند! حال آنکه در روش ثبت نام آنلاین مدارک در فرم مربوطه آپلود شده و امکان مفقود شدن وجود ندارد

ریجکت شدن ویزای کانادا

رد شدن درخواست ویزای کانادا یا اصطلاحا ریجکت ویزا، کابوس هر مسافر، دانشجو و یا بیزینس‌‌منی خواهد بود که برای آینده برنامه‌ها ریخته و رویاپردازی‌ها کرده‌است. مشکل زمانی ناراحت کننده‌تر می‌شود که متقاضی برای ثبت درخواست و طی کردن مراحل آن چه از نظر مالی و چه از نظر زمان و انرژی هزینه‌های بسیاری متقبل شده باشد.

بطور کلی چند عامل کلیشه‌ای همواره در رد شدن درخواست ویزا کانادا نقش دارند. عواملی که در واقع موجب تردید افسر مهاجرت در خصوص انگیزه متقاضی از سفر به کانادا و یا بازگشت وی پس از پایان مهلت ویزا می‌شوند. مهمترین این عوامل عبارتند از:

 • تردید آفیسر سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا
 • تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا
 • ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی (به‌ ویژه سفر به کشورهای حوزه شینگن)
 • کافی نبودن مدارک مالی و دارایی های متقاضی در کشور مبدا
 • پیوند‌های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدا

تردید در هر یک از این موارد در کنار عواملی همچون و ضعیف اقامت در کشور مبدا، طول مدت اقامت در کانادا، وضعیت شغلی متقاضی در کشور محل اقامت و هرگونه سوء پیشینه در کانادا همگی از عواملی هستند که به راحتی موجب ریجکت ویزا کانادا خواهند شد. در ادامه و در نگاهی موشکافانه تر به بررسی دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا و همچنین ریجکت ویزای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت.

اعتراض به رد ویزای کانادا

اتفاقی که نباید، رخ داده است. چه باید کرد؟ بر اساس قوانین تازه‌ای که سفارت کانادا برای ایرانیان مصوب کرده است، امکان اعتراض به ریجکت ویزا دیگر وجود ندارد و به این منظور باید یک درخواست جدید ثبت کنید. این در حالی است که پیش از این شما امکان اعتراض به ریجکتی ویزای خود را داشتید. "دلایل ریجکت ویزای کانادا و نحوه اعتراض به رد شدن ویزا" مراحلی دارد که کارشناسان آژانس پرواز نقره‌ای می‌توانند شما را در این مسیر همراهی کنند.

مشاوره ویزای کانادا

پروسه دریافت ویزا کانادا، روندی فنی، حساس و نیازمند دقت و تجربه بالا دارد. کوچکترین اشتباهی در پر کردن فرم های مختلف درخواست ویزای کانادا می‌تواند به راحتی موجب تردید افسر مهاجرت و در نتیجه ریجکت درخواست شما شود.

لینک دانلود تمامی فرم‌های مربوط به درخواست ویزا کانادا و چک لیست‌های مرتبط، در بخش دانلود فرم‌ها قرار داده شده‌اند و شاید بنظر برسد برای مثال ثبت نام آنلاین ویزای کانادا با در اختیار داشتن این فرم‌ها و مطالعه نمونه های تکمیل‌شده، کار ساده‌ای باشد. اما واقعیت این است که بر اساس سال‌ها تجربه ما در امور مربوط به ویزا کانادا، شانس موفقیت و پذیرش درخواست متقاضیانی که از ابتدا با مطالعه و مشاوره پای در این عرصه گذاشته‌اند بسیار بیشتر از افرادی بوده‌است که تنها با اتکا به اطلاعات پراکنده شخصی برای ویزا کانادا اقدام کرده اند.

بنابراین شاید منطقی بنظر برسد که برای علاج واقعه قبل از وقوع چاره‌ای بیاندیشیم و با مطالعه و تحقیق دقیق ضمن کسب مشاوره از موسسات معتبر و با سابقه در این عرصه، آینده تحصیلی و اقامتی خود را به خطر نیاندازیم.


تعرفه ویزای کانادا

خدمات همکار مسافر
ثبت نام ویزای توریستی نرمال ۳۸۰ دلار کانادا ۴۲۰ دلار کانادا
ثبت نام ویزای توریستی نرمال از نفر دوم به بعد 340 دلار کانادا 380 دلار کانادا
ثبت نام ویزای توریستی نرمال افراد زیر 14 سال 290 دلار کانادا 330 دلار کانادا
ثبت نام ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی ۵۰۰ دلار کانادا ۶۰۰ دلار کانادا

فرم درخواست ارزیابی ویزای کانادا

شماره تماس جهت درخواست ویزای کانادا

02634100 - 09129400362تورهای نمایشگاهی

تورهای نمایشگاهی کانادا لحظه آخری با بهترین قیمتپرسش و پاسخ درباره ویزای کانادا


، پرسش‌های خود در درباره ویزای کانادا را ثبت کنیدپرسش‌های متداول درباره ویزای کانادا


پرسش ؟ سلام و عرض ادب ، من تا حالا سفر خارج نداشتم ، ایا میتونم با کارت مهارت نجاری و دیپلم و دانش نسبی زبان ویزای کار موقت بگیرم واسه کانادا؟
پاسخ سلام گرفتن این مدل اقامت شانس بسیار پایینی داره متاسفانه گرفتن ویزای کاری کانادا مثل گذشته راحت نیست.

پرسش ؟ سلام من تائیدیه وستم را چند روزه گرفتم چطور میتونم در خواست ویزا کانادا کنم؟
پاسخ سلام چک لیست مدارک لازم رو دانلود کنید بعد از ترجمه مدارک از طریق وب سایت کانادا به صورت آنلاین درخواست ویزا کنید.

پرسش ؟ سلام من مدارک مالی و شغلی و … خوبی دارم و خانوادم نیز در تورنتو ساکن هستند و از مادرم دعوت نامه دارم ولی سابقه سفر به اروپا رو ندارم امکان ویزا شدم به کانادا من چقدر است؟
پاسخ سلام در صورتی که مدارکتون قوی باشه شانس خوبی دارید البته نداشتن سابقه سفر خوب یک ضعف برای پرونده شما هست ولی تا مقدار زیادی دعوتنامه از خانواده این مشکل رو پوشش می ده.

پرسش ؟ سلام وقت بخیر همسر بنده درخواست دهنده ویزای کانادا هستند و من هم همراه شون هستم. باید مدارک مالی و شغلی خودم رو همراه با مدارک ایشون برای درخواست ویزای کانادا در یک اکانت آپلود کنیم؟
پاسخ سلام روز بخیر باید در یک اکانت جدا آپلود شود

پرسش ؟ سلام وقتتون بخیر من آبان ماه سال گذشته با داشتن دعوتنامه از دوستم اقدام به گرفتن ویزا کردم و هنوز هیچ پاسخی دریافت نکردم چکار باید بکنم؟
پاسخ سلام منتظر باشید در حال حاضر یه مقدار جوابدهی طولانی شده است.

پرسش ؟ سلام من به تازگی ویزای شینگن هلند گرفتم و برگشتم میخوام ویزای توریستی کانادا بگیرم شنیدم باید 2 بار ویزای شینگن بگیرم درسته؟
پاسخ سلام سابقه سفر در گرفتن ویزا اهمیت زیادی دارد اگر شرایطش رو دارید 2 تا ویزا بگیرید قطعا بهتر هست اما با یک ویزای شینگن هم امکانش وجود دارد.کانادا

کانادا کشوری است پهناور با مردمی مهربان، شهرهایی زیبا و مناظر طبیعی متنوع و فوق‌العاده، از کوهستان های پر برف‌و‌یخ یوکان، سواحل شرقی و کوهستان‌های کلگری گرفته تا جنگل‌های بارانی ونکوور. برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری  و راهنمای میانگین هزینه‌ها در سفر به کانادا این کشور زیبا، با ما همراه باشید. کانادا کشوری است که جاذبه‌های گردشگری طبیعی متنوع و بی‌نظیری دارد و مقصد ایده‌آلی برای همه‌ی سلیقه‌ها است. کانادا به معنای واقعی کلمه، بهشتی برای عاشقان طبیعت است. این راهنمای سفر به شما کمک می‌کند که برای سفر به این کشور دیدنی و فوق‌العاده، برنامه‌ریزی کنید.

مذهب رسمی کانادا :

کانادا کشوری است که دین رسمی ندارد؛ بنابراین فرهنگ ها و ادیان مختلفی در آن وجود دارد. بسیاری از ساکنین کانادا ادعا می کنند که مسیحی هستند. در واقع بزرگترین دین در کانادا مسیحیت است. زیرا بیشترین پیروان آن کاتولیکهای رومی هستند. به دلیل مهاجرت افراد زیادی از خاورمیانه، آفریقا و آسیا جوامع بودایی، سیک، هند و مسلمان در آن گسترش یافته است. فرهنگ های مذهبی منحصر به فردی مانند ایمان بهایی، کلیسای انجنیری، یهودیت، قبطیان، ادیان ملل اول و … در کانادا وجود دارند.

زبان کشور کانادا :

قبل از سال ۱۹۵۰ میلادی، زبان غالب کسب و کار، دولت و فرهنگ این کشور زبان انگلیسی بود. بنابراین شهروندان انگلیسی زبان کانادا عمده منصب‌های مهم کشور را در دست داشتند و در عین حال، ساکنین فرانسوی زبان استان کبک از این موهبت تقریباً بی بهره ماندند. در اوایل سال ۱۹۶۰ میلادی، وضعیت زبان در کانادا تغییر کرد و افراد فرانسوی زبان کبک خواستار برابری حقوق شهروندی و اجتماعی شدند. بنابراین نخست وزیر دولت وقت کشور کانادا، قانون زبان رسمی کانادا را در سال ۱۹۶۹ برای مسائل زبان در کانادا ایجاد کرد.

به واسطه این قانون، کشور کانادا به طور رسمی به عنوان کشور دو زبانه (bilingual) معرفی شد. با توجه به وضع این قانون، شهروندان انگلیسی و فرانسوی زبان می‌توانند از شرایط، قوانین و امتیازات به طور یکسان بهره‌مند شوند. بنابراین فرانسوی زبان‌های کانادایی توانستند از تمامی خدمات دولت به هر دو زبان در کانادا استفاده کنند. بخش اعظمی از شهروندان کانادایی که جمعیتی حدود ۱۷.۲ میلیون نفر یعنی حدود ۵۰ درصد از جمعیت کشور، زبان انگیسی را تنها زبان رسمی کانادا می دانند. درصد کمتری از جمعیت نیز کانادایی- فرانسوی هستند که حدود ۹۰ درصد آن ها در استان کبک زندگی می‌کنند؛ ۳.۸ میلیون نفر از ساکنین کبک به زبان فرانسوی صحبت می کنند و اصلی‌ترین زبان در کانادا برای آنها زبان فرانسوی است.

باقی جمعیت کانادا حدود ۳.۲ میلیون نفر در کبک به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می کنند؛ همچنین اقلیت شهروندان فرانسوی زبان این کشور علاوه بر استان کبک در دیگر استان‌های مانیتوبا (۱٫۶ درصد)، انتاریو (۲٫۴ درصد) و نیو برونزویک (۲۹ درصد) نیز اقامت دارند. با این تفاسیر باز هم نمی‌توان گفت که زبان کانادا تنها محدود به انگلیسی و فرانسوی است؛ بر طبق آخرین آمار ارائه شده زبان در کانادا حدود ۷.۶ میلیون شهروند کانادا از دیگر زبان‌های غیر رسمی استفاده می کنند که مشهورترین آنها زبان‌های پنجابی و اسپانیایی، ماندارین و کانتونی چینی، عربی، تاگالوگ فیلیپینی و فارسی است. از سال ۲۰۱۱ تاکنون با افزایش مهاجران زیادی به کشور کانادا و استفاده از زبان‌های بومی در کنار انگلیسی و فرانسوی، زبان تاگالوگ (۳۵ درصد)، زبان عربی (۳۰ درصد)، زبان فارسی (۲۶٫۷ درصد)، هندی (۲۶٫۱ درصد) و اردو (۲۵ درصد)، بیشترین رشد زبان در کانادا را داشته‌اند.

جاذبه های گردشگری و دیدنی کانادا :

پل معلق CAPILANO کانادا :

پل معلق کاپیلانو یکی از پربازدیدترین جاذبه های توریستی کلمبیای بریتانیایی در ونکوور است. دلیل آن نیز بسیار ساده است زیرا دیدنی های فراوان و فعالیت های زیادی برای انجام دارد. در فاصله ی بسیار کمی دورتر از شلوغی های ونکوور، خواهید توانست در مخلوطی از ماجراجویی، تاریخ کهن و فرهنگی که این پل در خود جای داده غرق شوید و زندگانی مردم کلمبیایی را با تمام وجود حس نمایید.

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چرا نام کاپیلانو برای آن انتخاب شده است. جالب است بدانید که در سال های ۱۸۰۰ میلادی آشپزی در منطقه زندگی می کند که نامش Kia’palano بود. ترجمه نام او به فارسی می شود رودخانه زیبا، نام او را برای این منطقه انتخاب کردند که در گذر زمان برای راحتی به کاپیلانو تغییر یافت.

خلیج فاندی در کانادا :

کف اقیانوس قدم بزنید، از غارهای دریایی دیدن کنید و از صخره‌های شاهکار خلیج فاندی عکس بگیرید. این خلیج در اطراف سواحل نیو برانزویک (New Brunswick) و نوا اسکوشیا (Nova Scotia) است. جزر و مد، روزی دو بار خلیج فاندی را خالی از آب می‌کند و باعث می‌شود شما بتوانید در آن قدم زده، از غارهای آن جا دیدن کنید و از صخره‌های آن جا لذت ببرید. خلیج فاندی دارای بالاترین میزان جزر و مد در دنیا است، طوری که در یک جزر و مد خفیف سطح آب حدود ۱۶ متر کاهش پیدا می‌کند. واقعا دیدن این صحنه لذت‌بخش است که میلیاردها تن آب از خلیج ناپدید شود و بعد از چند ساعت دوباره به جای خود بازگردد. وقتی ماه کامل است به آن جا بروید تا بالاترین میزان جزر و مد را ببینید.

آبشار نیاگارا در کانادا :

آبشار نیاگارا یکی از معروف ترین و زیباترین آبشارهای جهان می باشد. نواحی پیرامونی این آبشار، به اندازه ای سرسبز و زیبا هستند که با وجود اجرای چندین پروژه عمرانی در منطقه نیاگارا، باز هم امکان تبدیل به یکی از زیباترین مکان های توریستی دنیا را دارد و این منطقه فوق العاده برای توریستها جذاب است. این آبشار فوق‌العاده زیبا سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سمت خود جذب می‌کند. به دلیل حجم باورنکردنی آب و جریان قوی که از آبشار نیاگارا می‌گذرد، از آن به‌عنوان منبع برق‌آبی هم استفاده می‌شود.© 2024 - 1403 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به از کرج می‌باشد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ