Loading ..
صفحه اول ویزای شنگن

ویزای شنگن

شرایط اخذ ویزای شنگن

به طور کلی، هر کشوری که برای ورود اتباع خارجی به مرزهای خود ویزا تعیین می‌کند، به دنبال جذب توریست‌هایی هستند که در پرداخت هزینه‌های اقامت و استفاده از شرایط توریستی آن کشور، مشکلی نداشته باشند. اتحادیه اروپا هم برای گرفتن ویزای شینگن شرایطی تعیین کرده است. در صورتی که متقاضی این شرایط را نداشته باشد، درخواست ایشان رد می‌شود. شرایط گرفتن ویزای شینگن بدین صورت است:

۱. گردش حساب بالا و مناسب: گردش حساب متقاضی، بیشتر از هرچیزی برای افسر ویزای شینگن اهمیت دارد. برای درخواست ویزای شنگن، شما باید گردش حساب ۳ ماه آخر حساب بانکی خود را ارائه کنید. گردش حساب به مبالغ ورودی به حساب و خروجی از حساب گفته می‌شود و افسران ویزا شنگن، میانگین مبالغ ورودی و خروجی شما را در ۳ ماه اخیر محاسبه می‌کنند و براساس آن برای اعطا و یا عدم اعطا ویزا تصمیم گیری می‌کنند.

۲. مشخص کردن هدف سفر به منطقه شینگن: با مشخص کردن هدف سفرتان به منطقه شینگن، به افسر ویزا کمک می‌کنید که راحت تر برای اعطای ویزا به شما تصمیم گیری کند. اگر قصد سفر با اهداف توریستی را دارید، می‌توانید یک برنامه سفری شامل جزئیات بازدید از کشور مورد نظر به مدارک خود اضافه کنید.

۳. تمکن مالی مناسب: تمکن مالی متقاضی ویزا شینگن، ثابت می‌کند که متقاضی، مشکلی در تامین مخارج روزانه اقامت در این کشور، نداشته و در پرداخت این هزینه‌ها، از شخص دیگری کمک نمی‌گیرد.

مدت صدور ویزا:

مدت زمان بررسی اولیه مدارک برای وقت مصاحبه و ورود به سفارت ، بعد از تحویل آن به آژانس پرواز نقره‌ای معمولا بین 2 تا 3 هفته به طول می انجامد.
هزینه ورودی سفارتها متفاوت میباشد و این هزینه از جانب مسافر در روز مصاحبه سفارت به صورت حضوری باید پرداخت شود.
مدت زمان اعلام نتیجه ویزا بعد از ارائه مدارک به سفارت بین 2 الی 3 هفته به طول می انجامد.
مدت اعتبار ویزا: مدت اعتبار ویزا زیر 15 روز میباشد.
حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی میباشد
اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر ، نزد آژانس پرواز نقره‌ای باقی می ماند.
کلیه مدارک نیاز به 2 سری کپی در برگه A4 دارند.
ارائه ضمانت بازگشت الزامی است.

نکات:

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده طبق نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.
برای کسانی که منبع در آمدشان از راههای متفاوت میباشد ، ارائه مدارک جهت اعلام منبع درآمدشان الزامی میباشد همانند اجاره نامه و یا سپرده های بلند مدت و حسابی که سود سپرده بلند مدت ایشان به آن واریز میگردد. لذا زمان افتتاح حساب بلند مدت میبایست حداقل 3 ماه قبل از تاریخ سفر مسافر باشد.

توجه:

مسئولیت باطل شدن وقت سفارت و یا اخذ مجدد آن و هر گونه هزینه ایی از جانب سفارت یا پیمانکار مربوطه ( جهت اخذ فرصت تکمیل مدارک ) ، بعلت نقصی مدارک بعهده خود مسافر میباشد.
تا زمان دریافت مدارک و ترجمه ها و بررسی حائز شرایط بودن و همچنین واریز وجه تور و خدمات ثبت نامی ، بدیهی است مراحل ثبت نام شما بصورت رزرو اولیه خواهد بود.
در صورت عدم وجود کلیه مدارک هنگام ثبت نام ، مسافر موظف به تکمیل مدارک خود تا دو روز پس از تاریخ ثبت نام میباشد و در صورت نقصی مدارک آژانس ثبت نامه کننده هیچ مسئولیتی در عواقب ناشی از آن ندارد.


شماره تماس جهت درخواست ویزای شنگن

02634100 - 09129400362

انواع ویزای شنگن

۱. ویزای اتحادیه شینگن Uniform Schengen Visas یا ویزای USV در واقع همان ویزای گردشگری یا ویزای توریستی شینگن است که با داشتن آن مجوز ورود به کشورهای حوزه شینگن را به مدت ۹۰ روز در هر شش ماه به دست می‌آورید. تاریخ اعتبار این ویزا از زمان اولین ورود به محدوده شینگن محاسبه می‌شود. این نوع ویزا زیر مجموعه‌هایی نیز دارد: ویزای نوع A شینگن: با داشتن این نوع ویزا که Airport Transit Visa نام دارد، مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد. یعنی می‌تواند در فرودگاه یکی از کشورهای شینگن پرواز خود را به مقصد کشور بعدی که خارج از محدوده شینگن است عوض کند. ویزای نوع B شینگن: این نوع ویزا نیز در زمینه حمل و نقل و ترانزیت کاربرد دارد و با داشتن آن مسافر اجازه دارد تا مدت پنج روز از خاک کشورهای شینگن عبور کند. ویزای نوع C شینگن: ویزای نوع C شینگن یک مجوز کوتاه مدت برای سفر به کشورهای این حوزه است. این ویزا به صورت یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شود. با ویزای نوع C می‌توانید بدون محدودیت تا ۹۰ روز در هر شش ماه اقامت داشته باشید.

۲. ویزای اعتباری منطقه محدود ویزای منطقه محدود که بیشتر در شرایط خاص، مثلا در مورد پناهندگان، صادر می‌شود و Limited Territorial Validity Visas نام دارد به مسافر اجازه می‌دهد در محدوده‌های مشخصی از منطقه شینگن سفر کند. این محدوده‌ها در زمان صدور ویزا مشخص می‌شوند و مسافر حق ندارد به مناطق دیگر سفر کند.

۳. ویزای ملی National Visas برای افرادی صادر می‌شود که برای زمان مشخص و با هدف معینی قصد سفر به محدوده شینگن را دارند. ویزای ملی معمولا برای اهداف کاری یا تحصیلی صادر می‌شود. بسته به نوع این هدف‌ها ویزای ملی که ویزای نوع D نیز نامیده می‌شود، می‌تواند به صورت یک بار ورود یا چند بار ورود صادر شود و طبیعتا پس از پایان مدت اعتبار آن مسافر باید به کشور خود برگردد. متقاضیان ویزای نوع D شامل گروه‌های زیر می‌شوند: دانشجویان بین المللی که برای اهداف پژوهشی و پروژه‌های علمی برای مدتی کمتر از یک سال به محدوده شینگن سفر می‌کنند. دانشجویانی که قصد گذراندن دوره های آموزشی یا پژوهشی در یکی از کشورهای منطقه را دارند. در این صورت ویزای یک ساله به آنها تعلق می‌گیرد که قابلیت تمدید نیز دارد. افرادی که برای کار کردن یا پژوهش در موسسات معتبر به کشورهای شینگن سفر می‌کنند. در این نوع ویزا سوابق شخصی و خانوادگی فرد بررسی می‌شود. ورزشکاران، هنرمندان و متخصصانی که برای اشتراک گذاری مهارت خود به شینگن سفر می‌کنند. افرادی که به دلیل ضرورت‌های پزشکی نمی‌توانند منطقه شینگن را ترک کنند.


شماره تماس جهت درخواست ویزای شنگن

02634100 - 09129400362

مدارک مورد نیاز برای ویزای شنگن

* ترجمه کلیه مدارک برای کشور اسپانیا به زبان اسپانیایی و برای کشور اتریش به زبان آلمانی یا انگلیسی و برای کشور فنلاند به زبان فنلاندی یا سوئدی یا انگلیسی می باشد ، به غیر از پرینت بانکی که برای کلیه سفارت ها به زبان انگلیسی باید باشد.

1. گذرنامه: اصل و کپی گذرنامه با امضاء ، به همراه گذرنامه های قبلی.
الف - ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی می باشد.
ب - مدت اعتبار حداقل 7 ماه از تاریخ سفر.
ج - اصل و فتوکپی از کلیه صفحات گذرنامه های قبلی و ویزاهای 5 سال گذشته از جمله ویزاهای شینگن و مهرهای ورود و خروج.
د - دارای حداقل دو صفحه خالی باشد.
ه - پاسپورت های باطله در صورتی که ویزای شینگن در آنها درج شده باشد
و - متقاضیان غیر ایرانی: کپی اجازه اقامت معتبر در ایران با حداقل سه ماه اعتبار پس از انقضاء تاریخ ویزا و خروج از منطقه شینگن ، در صورتی که مجوز اقامت در پاسپورت قدیمی الصاق شده باشد ، لطفا پاسپورت قدیمی را ارائه دهید.

2. فرم تقاضای ویزا: این فرم در دو نسخه برای هر فرد و بطور جداگانه تکمیل گردد.
در فرم نام شهرها و هتل ها و تعداد روز اقامت ها یا بعبارتی برنامه سفر با دقت ذکر گردد.
امضا فراموش نشود.
نوع ویزای درخواستی با دقت و با هماهنگی آژانس ثبت نام کننده پر شود.

3. عکس: 6 قطعه عکس 6.3* 7.4 رنگی ، تمام رخ با زمینه سفید یا روشن ، کاملا از روبرو ، بدون لبخند ، بدون عینک ، گردی صورت کامل مشخص باشد ، عکس روتوش شده مورد قبول نمیباشد. حداکثر برای 6 ماه اخیر ( عکس با پاسپورت و ویزاهای قبلی یکی نباشد ).

4. شناسنامه: اصل و ترجمه شناسنامه به همراه کپی از کلیه صفحات آن. و اصل و کپی شناسنامه همسر.

5. اسناد بانکی و مالی:

اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی ( ارائه گردش حساب و گواهی تمکن الزامیست و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 5 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد ).

الف - حساب های کوتاه مدت یا جاری: گردش سه ماه اخیر و گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی در روی سربرگ انگلیسی بانک با مهر. ( برای اسپانیا شش ماه )
ب - سپرده های بانکی: کارت حساب سپرده به همراه گواهی تمکن و پرینت سود حساب شش ماه آخر.
ج - زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 5 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد.
د - ارائه گردش حساب سود سپرده بلند مدت به زبان انگلیسی از طرف بانک ، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک.
ه - باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر معادل ریالی 10 هزار یورو باشد.
و - چنانچه بصورت خانوادگی اقدام میشود توصیه میکنیم سرپرست خانواده موجودی حساب یا سپرده بیشتری ارائه دهد.
ز - توصیه میکنیم از واریز و برداشت های آنی پول به حساب جهت ایجاد گردش در روزهای نزدیک به وقت سفارت اکیدا خودداری نمایید.
ح - توصیه میکنیم موجودی حسابهای ارائه شده به سفارت تا قبل از اعلام نتیجه ویزا به هیچ عنوان کاهش پیدا نکند.
ط - فیش حقوقی در سه ماه گذشته
ی - میزان درآمد شخصی در حساب بانکی مشخص باشد. - مخصوصا برای مشاغلی که حقوق به حساب واریز میگردد.

6. تکمیل فرم مشخصات فردی ( به طور کامل ).

7. اصل و ترجمه سند مالکیت به نام مسافر یا همسر ( تمام صفحات ).

8. اصل و ترجمه مدارک شغلی:
الف - پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان ، پروانه دائم پزشکی ، کارت نظام پزشکی
ب - وکلا: پروانه وکالت.
ج - مشاغل دولتی: حکم کارگزینی ، آخرین 3 فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال ، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی ، و سابقه تامین اجتماعی با مهر سازمان
د - بازنشسته ها: ارائه ترجمه حکم بازنشستگی ، کارت بازنشستگی و ارائه آخرین فیش حقوقی یا گواهی دریافت مستمری بازنشستگی در سه ماه گذشته.
ه - مشاغل غیر دولتی: ترجمه گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه با امضاء مدیرعامل و ذکر سمت شغلی ، حقوق ماهیانه و مدت زمان اشتغال ( سابقه کاری ) به همراه روزنامه رسمی ( آگهی تاسیس و تغییرات ) و فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر.
در گواهی اشتغال به کار باید نام و سمت مسافر ، میزان درآمد و تاریخ مرخصی مطابق با تاریخ تور ذکر شده باشد. ( همراه با مهر و امضاء توسط شخصی غیر از مسافر بر روی سر برگ شرکت )
کسانی که فقط گواهی شغلی ( شغل خصوصی ) ارائه می دهند لیست 6 ماهه گذشته بیمه تامین اجتماعی - سوابق 6 ماه آخر قبل درخواست ویزا با مهر و امضاء الزامی است.
و - در صورت خویش فرما بودن: ( مشاغل آزاد ، جواز ، پروانه کسب / آخرین آگهی تغییرات و ترجمه روزنامه رسمی شرکت ) و یا کارت بازرگانی.
ز - معلمان ، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر وامضاء سازمان ( سوابق 6 ماه آخر قبل درخواست ویزا ).
ح - دانش آموزان ، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل
معرفی نامه از مدرسه یا دانشگاه با قید مدت زمان مرخصی داده شده ، و تائید ثبت نام در ترم و یا سال تحصیلی بعد الزامی است.
ط - صاحبان شرکت های خصوصی ( مدیر عامل ، رئیس هیئت مدیره ، نائب رئیس هیئت مدیره ، عضو هیئت مدیره و ... ): ترجمه روزنامه رسمی شرکت ( آگهی تاسیس و تغیرات ) بهمراه رزومه ی شرکت ، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی. ترجمه گواهی اشتغال به کار ( معرفی نامه ) از شرکت مربوطه با امضاء مدیرعامل ( یا رییس هیت مدیره یا معاون ) و ذکر سمت شغلی ، حقوق ماهیانه و مدت زمان . فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی ( سوابق 6 ماه آخر قبل درخواست ویزا ) با مهر شرکت روی سر برگ شرکت.

9. افراد زیر 18 سال در صورتی که متقاضی زیر سن قانونی ١٨ باشد و به تنهایی یا با یکی از والدین سفر می کند:
رضایت نامه محضری والدین یا قیم قانونی ، افراد تک والد می بایستی گواهی قیمومیت رسمی ارائه نمایند. گواهی اشتغال به کار و درآمد والدین ، و فیش حقوقی در سه ماه گذشته والدین می بایستی فرم تقاضای ویزا را امضاء نموده برای افراد تک - والد این بند مورد نیاز نمی باشد. افراد تک والد می بایستی گواهی قیمومیت رسمی ارائه دهند. ( رضایتنامه محضری عاله بر ترجمه نیاز به مهر و تائید دادگستری و امور خارجه دارد ).

10. برای خانم های خانه دار:
اصل و ترجمه مدارک شغلی همسر و مالی همسر و گواهی اشتغال به کار همسر الزامی است. فیش حقوقی در سه ماه گذشته.

11. بلیط پرواز:
بلیط رفت و برگشت به کشور مقصد و کلیه بلیط های داخلی و خارجی دوره سفر.

12. بیمه مسافرتی:
برای کل مدت زمان سفر که باید حداقل هزینه 50 هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد. متقاضیان روادید باید بیمه مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. در برگیرنده درمان اورژانس و بازگرداندن جسد در صورت فوت در مدت زمان سفر باشد.

13. برنامه سفر بهمراه مدارک رزرو بلیط و هتل:
ووچر هتل های کل مدت اقامت و مطابق با تاریخ بلیط رفت و برگشت.

14. ترجمه آخرین مدرک تحصیلی:
دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.

15. ضمانتنامه:
ضمانتنامه بانکی برای خانواده به ازای هر نفر حداقل به مبلغ 50 میلیون تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت بازگشت از حوزه اتحادیه شینگن و حسن اجرای تعهدات. لازم بذکر است که پس از بررسی مدارک فوق در صورت نیاز به ضمانتهای بیشتر متعاقبا اعلام میگردد. در مورد افرادی که انفرادی قصد سفر دارند حداقل ضمانتنامه بانکی یک میلیارد زیال در نظر گرفته میشود که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز امکان افزایش مبلغ ضمانتنامه وجود دارد.


فرم درخواست ارزیابی ویزای شنگن

شماره تماس جهت درخواست ویزای شنگن

02634100 - 09129400362تورهای نمایشگاهی

تورهای نمایشگاهی کشورهای شنگن لحظه آخری با بهترین قیمتپرسش و پاسخ درباره ویزای شنگن


، پرسش‌های خود در درباره ویزای شنگن را ثبت کنیدپرسش‌های متداول درباره ویزای شنگن


پرسش ؟ این درسته که فرانسه اگر ویزا اول شینگن باشیم حتما رد میکنه؟
پاسخ سلام خیر این طور نیست و همه چیز بستگی به شرایط و جزئیات پرونده متقاضی دارد.

پرسش ؟ سلام خسته نباشید من ویزا شنگن سه ماهه دارم بخوام دوباره بگیرم باید صبر کنم این ویزام باطل بشه یا الان میشه اقدام کرد؟
پاسخ سلام روزتون بخیر بله باید تا اتمام تاریخ ویزای شینگن فعلیتون صبر کنید.

پرسش ؟ سلام وقت بخیر در صورتی که یک بار ویزای کانادا ریجکت شده باشه تاثیر منفی جهت دریافت ویزای شینگن داره؟
پاسخ سلام ریجکتی ویزای کانادا تاثیری بر روی ویزای شینگن ندارد.

پرسش ؟ سلام من چند ماه پیش سفر توریستی به روسیه داشتم آیا این تاثیر منفی برای گرفتن ویزای شنگن دارد؟
پاسخ سلام روز بخیر خیر

پرسش ؟ سلام اگر دعوتنامه از طرف یک المانی باشه احتمال گرفتن ویزا بیشتر هست؟ شخص المانی تمام هزینه ها را متقبل میشود و اگر سفارت المان وقت نداد ، چطور باید قبل از باطل شدن دعوتنامه درخواست وقت کرد؟
پاسخ سلام اگر از شخص معتبری باشد تاثیر مثبت دارد و اینکه باید دعوت نامه رو تمدید کنید.کشورهای شنگن

حوزه شنگن یا منطقه شنگن (به انگلیسی: Schengen Area) به ۲۶ کشور اروپایی گفته می‌شود که قانون کنترل گذرنامه در بدو ورود را برای شهروندان این منطقه حذف کرده‌اند. در مورد بین‌الملل نیز با گرفتن ویزا هرکدام از کشورهای این منطقه، می‌توان به دیگر کشورها نیز بدون نیاز به ویزا تازه، سفر نمود. بعدها نام این منطقه به پیمان شنگن تغییر یافت. در حوزه شنگن، حرکت و مبادله هرنوع کالا، اطلاعات، پول و افراد، به شرط قانونی بودن، جایز و بدون هرگونه ملاحظات گمرکی خواهد بود. این پیمان‌نامه در سال ۱۹۸۵ و بین پنج کشور اروپایی منعقد شد. تمامی کشورهای عضو ( اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد ، و سوئیس ) دارای سیاستی مدون و همسان در مورد مرز هوایی، روادید، عملیات و همکاری پلیس و حریم خصوصی اطلاعاتی دارند.


© 2024 - 1403 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به از کرج می‌باشد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ