Loading ..
صفحه اول ویزای تضمینی فرانسه

ویزای تضمینی فرانسه

شرایط اخذ ویزای تضمینی فرانسه

انواع مختلفی از ویزای فرانسه وجود دارد که با توجه به هدف خود از سفر به فرانسه، باید برای دریافت ویزای مناسب اقدام کنید. برای مثال جهت کار، تحصیل، یا اخذ اقامت دائم فرانسه باید ویزاهای مختلفی دریافت کنید. ویزای فرانسه به شما اجازه ورود به خاک این کشور را می‌دهد. فرانسه با داشتن برخی از منحصربه‌فردترین مکان‌های دیدنی جهان، هنر و معماری فوق‌العاده، غذاهای لذیذ، سواحل خیره‌کننده و تاریخ مسحورکننده خود، افراد از هر سنی را جذب خود می‌کند.

برای دریافت ویزای فرانسه قبل از هر چیز باید به این نکته دقت کنید که اگر برای بار اول می‌خواهید ویزای شینگن بگیرید، بهتر است ابتدا برای دریافت ویزای شینگن کشور دیگری درخواست دهید؛ زیرا شرایط دریافت ویزای شینگن فرانسه پیچیده‌تر از سایر کشورها است و درصورتی‌که برای بار اول قصد دریافت ویزای شینگن را دارید، کشور فرانسه برای شما ویزا صادر نمی‌کند.

 اگر قصد دارید همراه با خانواده خود به سفر بروید، هر عضو خانواده باید یک ویزای شینگن دریافت کند. موضوع دیگری که باید در زمان دریافت ویزای شینگن فرانسه به آن توجه کنید، تمکن مالی است؛ فردی که برای دریافت این ویزا اقدام می‌کند باید حداقل ۲۰۰ میلیون تومان در حساب بانکی خود داشته باشد و مدارک آن را ارائه دهد.


شماره تماس جهت درخواست ویزای تضمینی فرانسه

02634100 - 09129400362

انواع ویزای تضمینی فرانسه

اگر قصد دارید بیش از ۹۰ روز در فرانسه بمانید، باید برای دریافت ویزای طولانی مدت فرانسه درخواست دهید. مدت اعتبار این ویزا بین ۳ ماه تا ۱ سال است. اگر می‌خواهید بیش از این مدت در فرانسه بمانید، باید برای دریافت مجوز اقامت در یکی از استان‌های فرانسه درخواست دهید. تا زمانی که ویزای طولانی مدت داشته باشید، می‌توانید به مدت ۹۰ روز در منطقه شینگن و در خارج از فرانسه بمانید. ویزای طولانی مدت برای اهداف زیر ارائه می‌شود:

 • اقامت طولانی مدت برای گردش در فرانسه یا به دلایل شخصی: این ویزا برای افرادی که قصد دارند برای مدت طولانی یا به دلایل شخصی (مثلا فرد تحت مراقبت‌های پزشکی یک بیمارستان در فرانسه قرار بگیرد)، صادر می‌شود. فرد با دریافت این ویزا نمی‌تواند هیچ‌گونه فعالیت حرفه‌ای در فرانسه انجام دهد.
 • انجام یک فعالیت حرفه‌ای: این نوع ویزای فرانسه به افرادی اعطا می‌شود که قصد دارند برای مواردی مانند دیدار با شریک یا همکار تجاری خود، برای استخدام شدن در یک شغل، یا خوداشتغالی به فرانسه سفر کنند.
 • تحصیل در فرانسه: برای دریافت این ویزا فرد باید بالای ۱۸ سال باشد و در یکی از موسسه‌های آموزشی فرانسه پذیرفته شده باشد.
 • پیوستن به خانواده: این ویزا به افرادی اعطا می‌شود که قصد دارند بدون دریافت اقامت دائم، اعضای خانواده خود را در فرانسه ملاقات کنند. عضو خانواده متقاضی باید فرانسوی، شهروند اتحادیه اروپا یا یک فرد خارجی مقیم فرانسه باشد.

ویزای ترانزیت فرانسه :

نوع سوم ویزاهای فرانسه، ویزای ترانزیت است که برای دارنده آن این امکان را فراهم می‌کند که به صورت کوتاه مدت در فرودگاه فرانسه بماند. 

انواع ویزاهای فرانسه در سه دسته ویزاهای کوتاه مدت، بلند مدت و ویزای ترانزیت جای می‌گیرند. با دریافت ویزای کوتاه مدت می‌توانید در منطقه شینگن بمانید، اما اگر ویزای طولانی مدت داشته باشید، می‌توانید بیش از ۳ ماه در فرانسه اقامت کنید. اگر قصد دارید بین ۳ ماه تا ۱ سال در فرانسه بمانید، باید ویزای طولانی مدت دریافت کنید که معادل همان مجوز اقامت است.

ویزای کوتاه مدت فرانسه :

ویزاهای کوتاه مدت فرانسه یا همان ویزای شینگن، به دارنده آن اجازه می‌دهد حداکثر به مدت ۹۰ روز وارد کشوری در منطقه شینگن شود و در آن بماند. ویزای شینگن دو نوع دارد؛ یک نوع آن فقط برای یک بار سفر به فرانسه معتبر است و نوع دیگر آن ویزای مسافرتی است که به مدت ۶ ماه تا ۵ سال اعتبار دارد و اجازه دو یا چند بار ورود به فرانسه را می‌دهد. فرد بعد از ۹۰ روز باید منطقه شینگن را ترک کند اما امکان تمدید کردن این نوع ویزای فرانسه وجود دارد؛ االبته برای ارسال درخواست جدید باید شش ماه صبر کنید. ویزای کوتاه مدت برای اهداف زیر ارائه می‌شود:

 • سفر توریستی
 • سفر به فرانسه برای دیدار با خانواده و دوستان

مراحل درخواست ویزای تضمینی فرانسه

مراحل اخذ ویزای فرانسه را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 • در مرحله اول باید مدارک و اطلاعاتی که برای دریافت ویزا نیاز دارید را بررسی کنید؛
 • سپس باید فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین پر کنید، برای این کار به پاسپورت معتبر نیاز خواهید داشت؛
 • زمان مصاحبه خود را برای ارسال درخواست ویزا تعیین کنید. سعی کنید برای دریافت ویزای بلند مدت ۲ هفته تا ۳ ماه قبل از تاریخ پرواز و برای دریافت ویزای کوتاه مدت ۲ هفته تا ۶ ماه قبل از تاریخ پرواز این مصاحبه را انجام دهید؛
 • سپس باید مدارک خود را ارسال کرده و هزینه لازم را پرداخت کنید؛
 • درنهایت کافی است درخواست خود را پیگیری کنید.

گرفتن ویزای فرانسه چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان بررسی ویزا با توجه به نوع ویزایی که درخواست داده‌اید متفاوت است. درخواست ویزای فرانسه بین ۵ تا ۲۰ روز کاری بررسی می‌شود. اگر برای ویزای طولانی مدت درخواست داده باشید، بین ۱۵ تا ۲۰ روز یا در برخی موارد خاص بعد از ۲ ماه پاسخ را دریافت خواهید کرد. اگر برای ویزای کوتاه مدت درخواست داده‌اید، زمان معمول برای رسیدگی به درخواست شما بین ۵ روز کاری تا ۳ هفته است.

اعتبار ویزای فرانسه :

مدت اعتبار ویزای فرانسه به نوع ویزایی که انتخاب کرده‌ا‌ید بستگی دارد. در زیر می‌توانید مدت زمان اعتبار هر یک از ویزاهای فرانسه را مشاهده کنید:

 • ویزای کوتاه مدت یا شینگن: ۹۰ روز
 • ویزای طولانی مدت: ۳ ماه تا ۱ سال
 • ویزای ترانزیت: حداکثر ۵ روز

شماره تماس جهت درخواست ویزای تضمینی فرانسه

02634100 - 09129400362

مدارک مورد نیاز برای ویزای تضمینی فرانسه

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • ۲ عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر
 • کپی از ویزاهای قبلی
 • برنامه کامل سفر
 • مدارک اثبات کننده تمکن مالی
 • مدرکی که نشان دهد در فرانسه اقامت خواهید داشت؛ مانند رسید رزرو هتل، اجاره منزل
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • مدرک پرداخت هزینه ویزای فرانسه

تعرفه ویزای تضمینی فرانسه

قیمت ویزای فرانسه در گروه پرواز نقره‌ای ، 400 یورو (200 یورو از این مبلغ، پس از ویزا شدن اخذ خواهد شد.) است. اما این تمام هزینه نیست. شما با توجه به نوع ویزای درخواستی‌تان، هزینه‌ای را نیز باید در سفارت فرانسه پرداخت کنید. به طور مثال، در صورتی که متقاضی ویزای توریستی فرانسه هستید، مبلغ ۶۰ یورو به همراه ۹% درصد مالیات نیز باید به سفارت فرانسه پرداخت کنید.


ریجکت شدن ویزای تضمینی فرانسه

عوامل اصلی برای ریجکتی ویزای توریستی فرانسه : در هنگام ارسال درخواست ویزای شینگن، نگران کننده ترین فکر برای هر متقاضی، رد ویزا است. آیا می دانید هنگام درخواست ویزای شینگن فرانسه از چه اشتباهاتی باید اجتناب کنید؟ در زمان درخواست ویزای شینگن فرانسه، باید فرم درخواستی پر شده را ارسال کنید. هنگام انجام این کار، نمی توانید هیچ بخش را خالی بگذارید. عدم ارائه فرم درخواست تکمیل شده منجر به رد ویزای فرانسه می شود. هر جزئیات نقش مهمی در قبول درخواست شما دارد. دلایل رد ویزای شما به شرح زیر است: مستندات ضعیف: هنگام درخواست ویزای فرانسه، باید مدارکی را برای پشتیبانی از درخواست ویزای خود ضمیمه کنید. از پاسپورت گرفته تا عکس و سایر مدارک پشتیبان برای درخواست موفقیت آمیز ویزا مورد نیاز است. ناکافی بودن وسایل معیشت: یکی از دلایلی که ممکن است سفارت یا کنسولگری کشور شینگن از دادن ویزا به شما امتناع کند عبارت است از: عدم ارائه صورت های مالی، نداشتن مدرکی مبنی بر وجود وجوه برای مدت اقامت در منطقه شینگن و برای بازگشت به کشور خود. شما نتوانستید بازگشت خود را به کشور خود ثابت کنید: اگر قصد سفر دارید، باید ثابت کنید که قطعا به کشور خود باز خواهید گشت. ایجاد تصور اقامت بیش از حد قطعا منجر به رد ویزای شینگن فرانسه می شود. از این رو باید مدارکی مانند نامه ای از کارفرما یا نامه ای از مدرسه ارائه دهید. برخی حتی جزئیات مالیاتی و اسناد خانوادگی و همچنین قرارداد اجاره خانه شما را می خواهند. سعی کنید روابط اجتماعی و اقتصادی قوی خود را در کشور خود ثابت کنید. پوشش ناکافی بیمه مسافرتی: به خاطر داشته باشید که برای دریافت موفقیت آمیز ویزای فرانسه خود باید مدرکی مبنی بر داشتن یک بیمه پزشکی مسافرتی کافی و معتبر ارائه دهید. بیمه مسافرتی یک الزام اجباری است و بیمه شما باید درمان بیمارستانی و بازگشت به کشور محل اقامت شما را در تمام مدت اقامت شما در فرانسه و سایر کشورهای شنگن پوشش دهد. عدم اثبات برنامه سفر: اگر برنامه سفر خود را در داخل کشور شینگن ارائه نکنید یا سفارت منطقه شینگن دیگری را اشتباه انتخاب کنید، درخواست شما ممکن است رد شود. همچنین باید محل اقامت خود را برای مقاصد مورد نظر خود رزرو کنید. هر متقاضی همچنین باید یک بلیط پرواز رزرو شده (از جمله پروازهای داخلی و اقامت بین کشورهای شینگن) و بلیط سفر برای هر مقصد مورد نظر نیز داشته باشد. گذرنامه آسیب دیده یا نامعتبر: ارائه گذرنامه نامعتبر، آسیب دیده یا کثیف نیز می تواند منجر به رد ویزای شینگن فرانسه شود، به خصوص زمانی که برخی از صفحات جدا شده یا گم شده باشند، یا جلد جلوی آن از بین رفته باشد. گذرنامه باید دارای مدت اعتبار سه ماه باقی مانده پس از بازدید از کشور شینگن باشد و دارای دو صفحه خالی ویزا باشد و نباید بیشتر از 10 سال باشد. شما تهدیدی برای فرانسه محسوب می شوید: اگر مقامات ویزا مشکوک باشند که دلایل آزاردهنده ای برای سفر به کشور دارید یا شاید قبلاً در مواردی از کلاهبرداری شرکت داشته اید، ویزای شینگن فرانسه شما ریجکت می شود. متقاضیانی که قبلاً به تروریسم، سوء مصرف مواد مخدر، کودک آزاری، اعتیاد و سایر جرایم جدی متهم شده اند، برای درخواست ویزای شینگن با مشکل مواجه خواهند شد. داشتن سابقه کیفری اوضاع را بدتر می کند.

فرم درخواست ارزیابی ویزای تضمینی فرانسه

شماره تماس جهت درخواست ویزای تضمینی فرانسه

02634100 - 09129400362تورهای نمایشگاهی

تورهای نمایشگاهی فرانسه لحظه آخری با بهترین قیمتپرسش و پاسخ درباره ویزای تضمینی فرانسه


، پرسش‌های خود در درباره ویزای تضمینی فرانسه را ثبت کنیدپرسش‌های متداول درباره ویزای تضمینی فرانسه


پرسش ؟ سلام اگر واکسن سینوفارم زده باشم حتی ویزای گروهی هم صادر نمی‌شود؟
پاسخ سلام خیر متاسفانه به هر حال فرانسه واکسن سینوفارم را قبول ندارد.

پرسش ؟ سلام میخواستم بپرسم در حال حاضر با داشتن ویزا توریستی هم امکان سفر به فرانسه وجود ندارد؟ دو واکسن استرازنکا که زدم ویزا مولتی فرانسه هم دارم امکان سفر هست؟
پاسخ سلام بله در حال حاضر میشه به صورت توریستی سفر کرد مشکلی نداره.

پرسش ؟ سلام وقت بخیر برای روز مصاحبه مدارک ترجمه شده باید از همش کپی گرفته شود؟ شناسنامه و سند ازدواج که پلمپ دادگستری هست.
پاسخ سلام برای ویزای توریستی فرانسه مدارک مهر دالترجمه رسمی کفایت می کنه نیاز به مهر دادگستری ندارید.

پرسش ؟ سلام وقت بخیر همسرم ویزای توریستی فرانسه داره و آیا با ویزای توریستی در فرانسه میتونه تبدیل به ویزای دانشجویی بشه و بعد از مدتی منو فرزندم نیز به همسرم ملحق بشیم؟
پاسخ سلام همسر شما باید از سفارت فرانسه در تهران اقدام به ویزای تحصیلی کند و بعد از اخذ ویزای تحصیلی تایپ D میتواند به فرانسه سفر و شما و فرزندتون را به عنوان همراه اقدام کند.

پرسش ؟ سلام خسته نباشید اگر بخوام ویزای فرانسه رو خانوادگی اقدام کنیم فقط سرپرست خانواده کافیه اپلیکیشن سفارت فرانسه رو پر کنه یا تک تک اعضا باید جداگانه فرم رو پر کنن؟
پاسخ سلام برای هر نفر باید به صورت جداگانه تکمیل شود.

پرسش ؟ سلام برای رفع ریجکتی میتونم با تور اقدام کنم من 8 اپریل با دعوت نامه اقدام کردم و ریجکت شدم اولین ویزام بود!
پاسخ سلام باید بزارید حداقل 3 ماه از ریجکتیتون بگذره بعد میتونید اقدام کنید.

پرسش ؟ با سلام یکی از بستگان بنده با گذشت 6 ماه ، هنوز ویزای فرانسه شون نیومده ، الان دچار تردید شدم ایا گرفتن ویزای تحصیلی در فرانسه هم انقدر ریسک داره؟
پاسخ سلام سفارت فرانسه ۱۵ روز بعد از تحویل مدارک ، بررسی و نتیجه رو اعلام میکنه ۶ ماه جواب ویزای فرانسه طول نمیکشه و اینکه ویزای تحصیلی فرانسه اگه مدارک کامل باشه و زبان هم در سطح A2 باشه و رزومه و انگیزه نامه تون درست باشه هیچ مشکلی نداره.فرانسه

پاریس به عنوان پایتخت فرانسه ، بیش از ۲۰۰۰ سال است که یکی از مهمترین شهرهای توریستی و گردشگری جهان شناخته می‌شود. گاهی آن را “شهر عشق” و “شهر نور” هم صدا می زنند. پاریس امروزه یکی از مراکز برجسته جهان برای کسب و کار ، مد ، سرگرمی ، هنر و فرهنگ است. این شهر تنها شهری است که بدون اینکه به آنجا رفته باشیم برایمان آشناست.
شهر رویایی پاریس زادگاه عشق و عاشقی ، رمان و فیلم های درام و عاشقانه است. به قول اروپایی ها ، این شهر یک موزه بصری است: از برج ایفل ، سمبل آشنای پاریس گرفته تا شانزلیزه که بهشت مد است ، تا کلیسای مرموز و افسانه‌ای نوتردام ، تا رود پر آب سن و کاخ باشکوه ورسای و… این شهر را به یکی از دیدنی ترین شهرهای دنیا تبدیل کرده است. جاذبه ها و جاهای دیدنی پاریس تمام نشدنی است.

برج ایفل از مشهورترین جاهای دیدنی پاریس (Eiffel Tower): بازدید از نماد منحصر به فرد پاریس اولین کاری است که بیشتر توریست ها بعد از رسیدن به پاریس انجام می دهند. برج ایفل با ارتفاع بیش از ۱۰۰۰ فوت (۳۲۴ متر) در پارک قهرمانی مریخ قرار دارد. این ساختار آهنی برای نمایشگاه جهانی و یادبود صدمین سال انقلاب فرانسه در سال ۱۸۸۹ توسط “گوستاو ایفل” ساخته شد. برج ایفل یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی پاریس است. شما می توانید هم در شب و هم در روز عکسهای زیبایی از برج بگیرید. می توانید برای بالا رفتن از برج از آسانسور استفاده کنید. البته تا طبقه دوم را می توان با پله رفت. در بالای برج دیدگاه های باور نکردنی از پاریس را تماشا خواهید کرد و می توانید در یکی از بهترین رستوران های پاریس که در برج قرار دارد غذا میل کنید.

موزه لوور (The Louvre): موزه لوور اولین موزه در لیست پر بازدیدترین موزه های جهان و جاهای دیدنی پاریس قرار دارد. موزه لوور در کاخ لوور قرار گرفته که نماد آن یک هرم شیشه‌ای معروف است. موزه لوور شامل مجموعه ای بیش از ۱ میلیون اشیاء است. این موزه دارای برخی از معروف ترین آثار هنری جهان مثل “مونا لیزا” ، “برده در حال مرگ” اثر میکل آنژ ، مجسمه یونانی “ونوس میلو” و تکه‌هایی از تخت جمشید و کتیبه‌ داریوش از کاخ آپادانای شوش می باشد. دیگر آثار مشهور موجود در این موزه شامل آپارتمان های عجیب و غریب ناپلئون سوم ، کد باستانی “حمورابی” ، آثار باستانی مصری و نقاشی های معروف که توسط اشخاص بزرگی مثل رامبراند و روبنس خلق شده است ، می باشد.

طاق پیروزی (Arc de Triomphe): یکی از مشهورترین جاهای دیدنی پاریس طاق پیروزی است. طاق پیروزی در سال ۱۸۰۶ میلادی به عنوان یادبودی برای نبردهای پیروزمندانه ناپلئون بناپارت ساخته شد. آرک دو تریومف با ارتفاع ۵۰ متری و عرض ۴۵ متری بزرگترین طاق جهان است. طاق پیروزی یادآور سربازانی است که جان خود را در راه فرانسه فدا کرده‌اند. روی دیوارهای طاق نام فرمانده‌های ارتش فرانسه وهمچنین اشکال مردان و زنان که برهنه در حال مبارزه با ارتش آلمان هستند حک شده است. زیر طاق آرامگاه یکی از سربازان گمنام جنگ جهانی اول است که به یادش همیشه آتشی در آنجا روشن می شود. این بنا در میدان «شارل دوگل» و در انتهای غربی شانزه‌لیزه قرار گرفته و مرکز محور تاریخی پاریس محسوب می‌شود.

کلیسای افسانه‌ای نوتردام (Notre-Dame de Paris): اگر به پاریس سفر کنید و از کلیسای نوتردام دیدن نکنید سفرتان کامل نخواهد شد! کلیسای نوتردام با ارتفاع بیش از ۱۲۰ متر با دو برج بلند و یک منار مخروطی شکل ، به کلیسایی شگفت انگیز تبدیل شده است که نمونه ای عالی از معماری گوتیک فرانسه را به نمایش می گذارد. ساختن این کلیسا دو قرن طول کشید و زمانی بزرگترین کلیسای اروپا بود. بزرگترین ناقوسش ۱۳ تن وزن دارد و سالی چند بار ، از جمله در ۱۱ نوامبر ، سال‌روز پایان جنگ جهانی اول ، به صدا در می‌آید.
با قدم گذاشتن در این شاهکار قرن شانزدهم ، پنجره های درخشان الهام بخش ، کنده کاری های گوتیک ، مجسمه های زیبا و مجموعه‌ای از آثار ، حس تحسین شما را برمی انگیزد. این کلیسای باشکوه در قلب پاریس و در کنار رود زیبای سن قرار دارد. نام کلیسا و فضای عجیب و جادویی‌اش بی‌اختیار ما را به یاد گوژ‌پشت نتردام ویکتور هوگو می‌اندازد؛ ناقوس‌زنی که زمانی در برج‌های دوقلوی ۶۹‌متری این کلیسا زندگی می‌کرده است!

کلیسای سکره کور یا قلب مقدس (Sacré-Cœur): یکی از قابل توجه ترین جاهای دیدنی در پاریس ، کلیسای سکره کور با گنبد سفید رنگ و زیبایش است. این مکان خیره کننده در بالاترین نقطه شهر ، بر روی تپه مون‌مارتر قرار دارد و سالانه توجه گردشگران زیادی را به معماری سنگ مرمر و فضای داخلی پر زرق و برق خود جلب می کند. در این کلیسا می توانید از موزاییک های طلا ، پنجره هایی با شیشه رنگی و یکی از بزرگترین ساعت های جهان دیدن نمایید.
علاوه بر این ، سکره‌ کور با داشتن بزرگترین ناقوس فرانسه به وزن ۱۹ کیلوگرم و گنبد مرکزی به ارتفاع ۸۳ متر ، جزء یکی از شگفتی های پاریس است. با بالا رفتن از ۲۳۴ پله‌ی مارپیچ ، به این گنبد زیبا می رسید و از آنجا می‌توانید پانورامای ۳۰ کیلومتری از پاریس را ببینید.

باغ لوکزامبورگ (Jardin du Luxembourg): از دیگر جاهای دیدنی پاریس که در این لیست قرار می گیرد باغ لوکزامبورگ است. باغ لوکزامبورگ دومین باغ بزرگ در شهر پاریس است. توریست ها می توانند در این باغ اتراق کنند یا در میان چمن های زیبای باغ قدم بزنند. دو طرف گذرگاه باغ ، مجسمه‌های شاهزادگان ، ملکه‌ها و زنان مشهور فرانسه قرار دارد. در داخل باغ نیز اپراهایی برای عموم مردم اجرا می‌شود. در این باغ زیبا برای تفریح و سرگرمی بازدیدکننده ها مسیرهای پیاده روی و دویدن ، زمین های تنیس و تجهیزات تناسب اندام قرار داده شده است. کودکان هم می توانند در یک زمین بازی بزرگ مشغول بازی شوند ، با اسب های پا کوتاه (پونی) اسب سواری کنند ، نمایش عروسکی ببینند و در حوضچه وسط باغ با قایق های بادبانی سرگرم شوند.

خیابان شانزه‌لیزه (Champs-Élysées): از معروف ترین جاهای دیدنی پاریس که آرزوی هرکس قدم گذاشتن در آن است خیابان شانزه لیزه است. شانزه‌لیزه خیابانی که با درخت خط کشی شده است معروف ترین خیابان در پاریس و حتی به عنوان زیباترین خیابان جهان هم شناخته می شود. طول این خیابان بیش از یک مایل است. بلوار شانزه‌لیزه طاق پیروزی و میدان کنکورد را به هم متصل می کند. زندگی در مراکز خرید اطراف شانزه‌لیزه جریان دارد. این خیابان پوشیده از رستوران ها ، بوتیک های مجلل ، موزه ها و کلوب های شبانه است.

کاخ ورسای از معروف ترین جاهای دیدنی پاریس (Palace of Versailles): کاخ ورسای کار خود را به عنوان مکانی برای شکار سلطنتی آغاز کرد ، اما کمی بعد به دادگاه پادشاه تبدیل شد. کاخ ورسای یکی از پربازدیدترین جاهای دیدنی پاریس است. بازدیدکنندگان برای دیدن باغ های با شکوه و تالار آیینه که با ۳۵۷ آیینه ۱۷ طاق را تزئین کرده است به این کاخ می آیند. کاخ ورسای در دوران انقلاب فرانسه محل سکونت سلطنتی بود و در حال حاضر موزه تاریخ فرانسه است.

کلیسای سن چاپل (Sainte-Chapelle): کلیسای سن چاپل در میان بهترین دستاوردهای معماری گوتیک قرار می گیرد و دارای قدیمی ترین شیشه های رنگ آمیزی شده در پاریس است. این کلیسا به دستور پادشاه لویی نهم ملقب به سنت لویی برای نگهداری مجموعه آثار عتیقه‌ ساخته شد. این آثار شامل تاج خار مسیح ، قطعاتی از صلیب عیسی مسیح و قطراتی از خون مسیح می شود که سنت لویی از امپراطور فقیر قسطنطنیه به دست آورده بود.
بیشتر این آثار در طی انقلاب کبیر فرانسه گم شدند ، اما برخی از این آثار و عتیقه جات تا کنون نیز باقی مانده‌اند و می‌توانید آن‌ها را در خزانه نوتردام مشاهده کنید. بهترین زمان برای بازدید از این کلیسا هنگام غروب خورشید است ، اما اگر دوست ندارید در صفی طولانی منتظر بمانید بهتر است در طول هفته و هنگام صبح به کلیسا مراجعه کنید.

پل الکساندر سوم (Pont Alexandre III): در شهری که عشق در آن حکومت می کند ، چه چیزی می تواند عاشقانه تر از پل الکساندر سوم باشد؟ پلی که در پاریس از عجیب و غریب ترین جاهای دیدنی پاریس به نظر می رسد. این پل تک قوس فولادی که از رود سن عبور می کند ، به نام تزار روسیه شناخته می شود ، و ارتباط دهنده بین خیابان شانزه‌ لیزه ، هتل اینولید و برج ایفل است. تماشای این پل درست مثل آن است که به یک گالری هنری رفته باشید. چراکه معروف ترین مجسمه سازان فرانسه مجسمه های روی پل از جمله مجسمه اسب بالدار ، حوری ها و کودکان زیبا را ساخته اند.

دیزنی لند پاریس (Disneyland Paris): اگر نمی توانید به دیزنی لند اصلی در لس آنجلس بروید ، از پر بازدیدترین پارک تفریحی در اروپا ، یعنی دیزنی لند پاریس دیدن کنید!. دیزنی لند پاریس با سواری های جذابش ، بیش از یک پارک تفریحی است. این پارک همچنین شامل هتل ها ، مراکز خرید و زمین گلف می باشد. در سال ۱۹۹۲ ، دیزنی لند پاریس به دومین پارک دیزنی خارج از آمریکا تبدیل شد. دیزنی لند حدود ۳۰ کیلومتر دورتر از مرکز پاریس قرار گرفته است. استدیو پارک والت دیزنی هم در سال ۲۰۰۲ در این مکان شروع به کار کرد.

میدان کنکورد (Place de la Concorde): از دیگر جاهای دیدنی پاریس میدان کنکورد است که دیدنش رایگان است. در انتهای شرقی خیابان شانزه‌لیزه میدان کنکورد را مشاهده می کنید ، بزرگترین میدان در پاریس با چشم اندازی فوق العاده از هر جهت. در این میدان بود که پادشاه فرانسه ، لویی نهم ، ماری آنتوانت و بسیاری دیگر در طول انقلاب فرانسه گردن زده شدند.

کشتی کروز در رود سن (seine cruise): رودخانه سن مسیری نزدیک به ۸۰۰ کیلومتر از فرانسه به سمت انگلیس دارد. کشتی کروز در این رودخانه از رویایی ترین جاهای دیدنی پاریس به حساب می آید. کشتی کروز سن از زیر پلهای متعددی در پاریس عبور می کند. با سوار شدن به این کشتی بسیاری از جاهای دیدنی پاریس از جمله موزه لوور ، کلیسای نوتردام و برج ایفل را تماشا خواهید کرد. کشتی کروز سن چیزی حدود یک ساعت طول می کشد ، اما یک ساعت جادویی! تجربه کشتی کروز سن در شب هم بسیار زیبا و به یادماندنی است.

کاخ گارنیه (Palais Garnier): معمار “شارل گارنیه” ، زمانی که کاخ گارنیه را در قرن نوزدهم طراحی کرد ، هیچ جزئیات زیبایی نداشت. شاید به همین دلیل است که این بنا گران قیمت ترین ساختمان در آن دوره بوده است. ظرفیت این کاخ نزدیک به ۲۰۰۰ نفر است و اکنون به عنوان خانه اپرای ملی پاریس شناخته می شود.

پانتئون (Pantheon): پانتئون مکانی است که شهروندان مشهور فرانسوی در آنجا دفن شده اند. این مکان بعد از پانتئون در رم طراحی شد. پانتئون در اصل یک کلیسا بود که به سنت ژنویو و آثارش اختصاص یافته بود. این کلیسا به سبک نئوکلاسیک به دستور پادشاه لوئی پانزدهم بازسازی شد ، تا برای بهبودش از یک بیماری خطرناک از خدا تشکر کند. در طول انقلاب فرانسه به مقبره شهیدان این انقلاب تبدیل شد. از جمله کسانی که در اینجا دفن شده اند می توان: ولتر ، ویکتور هوگو و ماری کوری را نام برد.© 2024 - 1403 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به از کرج می‌باشد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ